026-43212000

En

مصرف خانگی

مصرف خانگی

نشاسته ذرت، محصول مستقیم برگرفته از دانه ذرت می باشد که طی این روش نشاسته بدون هیچگونه تغییر شیمیایی از دانه ذرت جدا شده که پس از خالص‌سازی با استفاده از خشک کن های مخصوص خشک شده و قابلیت استفاده پیدا می کند.

با توجه به نیاز بازار به محصولی با کیفیت و خالص شرکت زرفروکتوز اقدام به تولید نشاسته خوراکی ذرت با مجوزهای بهداشتی بر اساس استاندارهای داخلی با بسته بندی 500 گرم نمود تا محصولی مطمئن و با کیفیت را در اختیار مصرف کنندگان عزیز قرار دهد.

این محصول در حوزه مصرف خانوار در تهیه انواع نان، شیرینی، دسر، املت، حلوا، سوپ، سس، خورشت، سوسیس، کالباس، ماسک های زیبایی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شربت گلوکز یکی دیگر از محصولات حاصل از هیدرولیز نشاسته می باشد. بر اساس درجه هیدرولیز (معادل دکستروز(DE)) شربت های گلوکز با خواص مختلفی تولید می شود.

هیدرولیز نشاسته برای تولید شربت گلوکز به روش آنزیمی انجام می شود. از مزایای این محصول می توان به محصولی بدون رنگ و شفاف، یکنواخت با درجه خلوص بالا، بدون طعم و بوی اضافی، با قابلیت نگهداری بالا، بدون بار میکروبی و بدون استفاده از مواد شیمیایی(اسید) در پروسه تولید اشاره نمود.

استفاده از شربت گلوکز در انواع مواد غذایی باعث ایجاد بافت یکنواخت و منسجم، طعم شیرینی ملایم، ایجاد درخشندگی در محصولات، افزایش مدت زمان ماندگاری، ایجاد غلظت و افزایش بریکس در محصولات و همچنین ایجاد رنگ طلایی در محصولات پخت می شود. 

کاربردهای اختصاصی شربت گلوکز شامل موارد زیر می باشد:
• مغزی کیک و کلوچه: شیرین کننده و ایجاد بافت و قوام مطلوب در انواع مغزی
بستنی و دسرهای لبنی: ایجاد بافت مطلوب و بهبود احساس دهانی و متعادل سازی شیرینی
• انواع گز و حلوا: ایجاد بافت مطلوب و شیرینی متعادل
• انواع کیک و کلوچه: استفاده جهت انسجام بافت و ایجاد طعم شیرین ملایم در کنار ساکارز یا شربت های فروکتوز
مربا و کنستانتره میوه‌جات: ایجاد قوام و بافت مطلوب، کنترل کریستالیزاسیون، افزایش ماندگاری و براق شدن محصول نهایی

در این راستا شرکت زرفروکتوز اقدام به تولید محصولی کاملا استاندارد و بهداشتی با بسته بندی 600 گرم برای استفاده خانگی نمود که از موارد استفاده می توان به استفاده در پخت انواع دسر، آبنبات، پاستیل، گز، سوهان عسلی و بسیاری دیگر اشاره کرد.

 

 

 

 

 

 

محصولات مصرف خانگی