026-43212000

بیست و هشتمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران در گروه صنعتی و پژوهشی زر به کار خود پایان داد

مدت زمان مطالعه 1 دقیقه

بیست و هشتمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران در گروه صنعتی و پژوهشی زر به کار خود پایان داد

بیست و هشتمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران در گروه صنعتی و پژوهشی زر به کار خود پایان داد.
در ابتدای مراسم اختتامیه این کنگره، دکتر مسعود صدری نسب، گزارشی از فرصتهای تحقیقاتی که در مرکز بین المللی وزارت علوم صورت می گیرد، ارائه کرد.
سپس دکتر محمد حجتی دبیر کمیته علمی کنگره با اشاره به اینکه در روز نخست برگزاری این رویداد علمی بیش از 1000 نفر بصورت آنلاین و 220 نفر به صور ت حضوری کنگره را دنبال کردند، گفت: در طی 37 سال گذشته 27کنگره برگزار شد که بیست و هشتمین کنگره با دو تفاوت مهم، این رویداد را از بقیه کنگره های قبلی متمایز کرد.
حجتی افزود:ایده برگزاری کنگره در محیط صنعتی و خارج از دانشگاه ،باعث شد تا این کنگره در گروه صنعتی و پژوهشی زر برگزار شود.
وی تفاوت دوم این کنگره را تقدیر از اساتید پیشکسوت صنایع غذایی عنوان کرد .
در ادامه این مراسم در پایان از دکتر شاهدی، استاد دانشگاه صنعتی اصفهان و سپس کادر اجرایی کنگره تقدیر به عمل آمد.
حجتی در ادامه از ارسال 609 مقاله علمی به دبیرخانه کنگره خبر داد و گفت: در این کنگره 23 مقاله بصورت سخنرانی و 412 مقاله بصورت پوستر پذیرفته شدند و بالای 170 مقاله نیز موفق به پذیرش در کنگره نشدند.
همچنین در این کنگره از کتاب دایره المعارف کارآفرینی توسط دکتر فریدون رهنمای رودپشتی، دکتر محمد حسین عزیزی ، دکتر مهدی امینی و دکتر حسن زمانیان رونمایی گردید.
مولفان کتاب دایره المعارف کارآفرینی دکتر فریدون رهنمای رودپشتی، دکتر فاطمه حمیدی فر، مرتضی سلطانی، مهدی امینی ، محسن امینی و آرش سلطانی هستند.
دکتر فریدون رهنمای رودپشتی در حاشیه رونمایی از این کتاب گفت:از مهمترین دلایل رونمایی کتاب جامع دایره المعارف کارآفرینی در کنگره اهمیت دانش و فن آوری در کسب وکارهای کارآفرینی از جمله صنایع غذایی است که توسط این کنگره هدف گذاری شده است. لذا گروه صنعتی و پژوهشی زر، دانش و کاربرد آن در توسعه کسب و کار کارآفرینان در صنایع غذایی را مورد توجه قرار داده است.
دکتر عزیزی عضو هیئت مدیره انجمن علوم و صنایع غذایی ایران در پایان از بنیانگذار، هیئت مدیره و پرسنل گروه صنعتی و پژوهشی زر تشکر کرد.
در پایان این مراسم دکتر لیلا کمالی، مدیر واحد تحقیق و توسعه زر ماکارون از سه محصول فراسودمند جدید این شرکت (سمولینا پلاس ) رونمایی کرد.
گفتنی است بیست و هشتمین کنگره علوم و صنایع غذایی ایران با ارائه قطعنامه ای در پنج شنبه 5 اسفند به کار خود پایان داد.

اشتراک گذاری: