• دستور

  فروکتوز و گلوکز

  مواد لازم

  پودر قند: 50 گرم
  شربت فروکتوز: 66 گرم
  وانیل: 8/1 قاشق چایخوری
  زرده تخم مرغ: 3 عدد
  پودر ژلاتین: 5 قاشق چایخوری
  خامه زده شده: 250 گرم
  شیر: 450 میلی لیتر

  طرز تهیه و دستور پخت:

  پودر ژله را با کمی شکر و نصف استکان آب سرد روی بخار قرار دهید تا رقیق شود. سپس شیر، زرده تخم مرغ، پودر قند، شربت فروکتوز و شکر را در ظرفی ریخته روی حرارت به طریق بن ماری قرار دهید و مرتب هم بزنید تا از آن بخار بلند شود، بعد از اینکه از روی حرارت برداشتیم پودر ژلاتین حل شده را به آن اضافه کرده بگذارید تا کاملاً سرد شود و بعد خامه زده شده را به آن اضافه می کنید در یخچال قرار داده تا خوب ببندد و بعد از بسته شدن روی آن را تزئین کنید.

  کرم فندق

  کرم-فندق
 • دستور

  گلوکز

  مواد لازم

  پودر ژله:1 بسته

  شربت گلوکز:2 قاشق غذا خوری

  پودر ژلاتین: 2 قاشق غذا خوری

  شکر: 1 قاشق غذا خوری

  آب : 1فنجان

  طرز تهیه و دستور پخت:

  ابتدا یک کاسه مناسب انتخاب کرده و پودر ژله دلخواه را درون آن بریزید و سپس یک فنجان آب سرد را اضافه کنید و مقداری هم بزنید تا پودر ژله و آب ترکیب شده و یکدست شود. سپس کتری را تا نصفه آب کرده و روی شعله قرار دهید تا بجوشد و وقتی جوشید شعله را کم کنید و کاسه را روی حرارت بخار آب قرار دهید تا به روش بن ماری آماده شود. در مرحله بعد، مقداری مخلوط پودر ژله را هم زده و سپس 2 قاشق شربت گلوکز را اضافه کرده و آن را به خوبی در مواد حل کنید و سپس 2 قاشق پودر ژلاتین را اضافه کرده و مخلوط کنید تا مواد یکدست شود. سپس یک قاشق شکر را اضافه کرده و به خوبی بهم بزنید و اجازه دهید مدتی روی حرارت بخار آب قرار داشته باشد و سپس کف هایی که در سطح کاسه به وجود آمده را به کمک یک قاشق خارج کنید تا مایه شفاف شود. در آخر مواد مایع درون کاسه را با یک قاشق درون قالب های سیلیکونی ریخته و به مدت 30 دقیقه درون فریزر قرار دهید تا پاستیل ها آماده شود.

  پاستیل

  پاستیل
 • دستور

  نشاسته

  مواد لازم بیسکویت پتی بور: به مقدار لازم
  شیر: ۲ لیوان
  پودر کاکائو: ۶ قاشق غذا خوری
  شکر: ۸ قاشق غذا خوری سرپر
  نشاسته ذرت: ۲ قاشق غذا خوری
  خامه صبحانه: ۱۰۰ گرم
  طرز تهیه و دستور پخت:

  ابتدا شیر، شکر، نشاسته ذرت و پودر کاکائو را در قابلمه ای ریخته مخلوط کرده و روی حرارت میگذاریم. روی حرارت ملایم مرتب هم زده تا به غلظت فرنی دست پیدا کند. سپس از روی حرارت برداشته و خامه را اضافه میکنیم. بیسکوییت پتی بور را خرد کرده و داخل لیوان میریزیم و سپس از مواد مهلبیه روی بیسکوییت ها ریخته و داخل یخچال قرار میدهیم. سپس روی آن را به صورت دلخواه تزیین کنید. سایر نکات برای درست کردن این دسر هم میتوان بیسکوییت پتی بور ساده استفاده کرد هم کاکائویی.. برای این دسر مقدار شکر به اندازه ذکر شده. که میتوان بسته به ذائقه افراد شکر را کم یا زیاد کرد. برای ذائقه کسایی که شکر و شیرینی زیاد دوست دارن مقدار شکر را بیشتر بریزند. میتوان این دسر را به صورت لایه لایه هم درست کرد و برای تزیین روی آن از شکلات رنده شده، خامه، یا بیسکوییت استفاده کرد. این دسر هرچه داخل یخچال بماند خوشمزه تر میشود.

  محلبی شکلاتی

  محلبی-شکلاتی